BÜLENT PESOK

Yönetim Kurulu Başkanı

1954’de Ceyhan’da doğmuştur. Babası Ali PESOK annesi Makbule PESOK’tur. İlk, orta ve lise öğrenimini Ceyhan’da tamamladıktan sonra İstanbul’da kimya sektöründe iş hayatına başlamıştır. 1977 yılında Ekol Boya Vernik Sanayi’yi kurarak ülkemizin o dönemde yurtdışından ithal ettiği vernik ve yardımcı kimyasalların üretimine başlamıştır. 2014’den beri çalışmakta olduğu sektöre katkılarından dolayı İstanbul Ticaret Odası Kimya Komitesi üyeliğine seçilmiştir. Halen bu görevini de sürdürmektedir. Aynı zamanda bir Türk Sanat Musikisi sevdalısı olan Bülent PESOK, Ticaret Odası Musiki Cemiyeti’nde amatör olarak bu sanatı icra etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Av.Dr. ALİ ÜREY

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Ceyhan’da doğmuştur. İstanbul Ünv. Hukuk Fakültesinden 1985'de mezun olmuştur. İstanbul Ünv. bünyesinde, 1988 yılında yüksek lisansını, 1998 yılında doktorasını tamamlamış ve bilim doktoru ünvanını almıştır. Meslek hayatına 1986 yılında serbest avukat olarak başlamıştır. Uzun süre kurucularından olduğu Fındıklı Hukuk Bürosu bünyesinde mesleğini icra etmiştir. 2018 yılında Ürey Hukuk’u kurmuştur.

Sosyal ve kültürel konulara ilgisiyle bilinen Ali Ürey, 1986 yılında Kültür Ocağı Derneği’nin kuruluşuna ve 1997 yılında bu derneğin Kültür Ocağı Vakfı (KOCAV) ismiyle vakfa dönüşmesine “Kurucu Başkan” olarak öncülük etmiştir. 2004 yılında kurulan Motif Halk Oyunları Eğitim ve Öğretim Vakfı’nın kuruluş çalışmalarına katılmıştır. 1988 yılında kurulan Ceyhan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin kurucuları arasında “en genç kurucu” olarak yer almıştır. İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat olarak mesleki faaliyetlerini sürdürmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

HAMDİ TURAN

Yönetim Kurulu Üyesi - Sayman

1966’da Ceyhan’da doğmuştur. Sırasıyla Sakarya İlkokulu, Yaltır Kardeşler Orta Okulu, Özel Seyhan Işık Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirmiştir.(1988) Yine aynı Üniversitede Şehir ve Bölge Planlama dalında yüksek lisansını ‘’Çukurova Bölgesine Yapılan Ülkesel Yatırımların, Ceyhan Kentine Etkileri ve Kent Gelişimi Stratejik Planı’’ tezi ile tamamlamıştır.(1991)

Evli, iki çocuk babaıdır. Şu anda kurucu ortağı olduğu şirket ile ticaret yapmaktadır.

RECAİ TURAN

Yönetim Kurulu Üyesi - Genel Sekreter

1986 yılında doğmuştur. Sırasıyla, Ceyhan Beşocak İlkokulu, Ceyhan Arif Yaltır Kardeşler Ortaokulu, Elbistan Mükrimin Halil Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirmiştir (2011).  Evli ve 1 çocuk babasıdır. 2013 yılından bu yana İstanbul’da Kompozit sektöründe çalışan özel bir şirkette, teknik satış ve destek kısmında çalışmaktadır.

ALİ MUTLU

Yönetim Kurulu Üyesi

1955 yılında Ceyhan'da doğmuştur. 1969 yılında İstanbul'a gelmiş ve tekstil sektöründe görev almıştır. Emekli ve üç çocuk babasıdır.  

BURHAN TAŞKIN

Yönetim Kurulu Üyesi

Ceyhan’ın Sarıbahçe köyünde 1970 yılında doğmuştur. Ayşe Malaz İlkokulu, Pamukeli Ortaokulu ve Adana Endüstri Meslek Lisesinden mezun olmuştur. Lise eğitimim sırasında Adana Belediye Konservatuarında iki yıl müzik eğitimi almıştır. Türk Halk Müziği sanatçısı olup, ilk albümü 1995 yılında çıkmıştır. Şu ana kadar 4 albüm çıkaran Taşkın, sinema ve dizilerde oyunculuk yapmaktadır.  Evli ve iki çocuk babasıdır.

SAMET YILDIRIM

Yönetim Kurulu Üyesi

1984 yılında Ceyhan'da doğmuştur. İTÜ Makine Mühendisliği mezunudur. Özel bir şirkette yurtdışı bölge satış yöneticisi olarak çalışmaktadır. 2002 yılında İstanbula gelmiştir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

SUAT SIDAR

Yönetim Kurulu Üyesi

1954 yılında Ceyhan'da doğmuştur. Kayseri - Ceyhan kökenli bir ailenin, Rahmetli Keresteci Hanifi Sıdar'ın oğludur. İlk ve orta eğitimini, Ceyhan Atatürk İlkokulu, Sarsar Koleji, Adana Çukurova Kolejinde okumuştur. İstanbul Kabataş Erkek Lisesinden mezun olduktan sonra, Üniversite eğitimini de Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakaültesinde tamamlamıştır. 1980 - 2010 yılları arasında serbest olarak tekstil ve İnşaat sektörlerinde çalıştıktan sonra, 2010 yılından sonra emekliye ayrılmıştır. Evli, iki erkek çocuk ve iki erkek torunu vardır.

Av. ALİ SEÇTİ

Yönetim Kurulu Üyesi

1997 yılında Adıyaman'da doğmuştur. 2003 yılında babasının da doğup büyüdüğü Ceyhan'a taşınmıştır. İlköğretimini Ceyhan Fevzi Çakmak İlköğretim okulunda, ortaöretimini Adana'da tamamladıktan sonra 2015 yılında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmıştır. 2020 yılında Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra, Avukat olarak meslek hayatına devam etmektedir. İstanbul Üniversitesinde Özel Hukuk dalında yüksek lisans eğitimi almaktadır.

ÖMER KARAGÖZOĞLU

Denetim Kurulu Üyesi

 

NAZAN ÖNÜR

Denetim Kurulu Üyesi

 

AYHAN DÖNMEZ

Denetim Kurulu Üyesi

1963 Ceyhan Kuzucak köyünde doğmuştur. 1982’de Ceyhan Lisesinden, 1984’de Astsubay Yüksek Okulundan mezun olmuştur. 20 yıl Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı birliklerinde görev almış ve 2004 yılında emekli olmuştur. 2004-2018 yılları arasında kurumsal firmalarda personel ve idari amirlik faaliyetlerinde bulunmuştur. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Ceyhan Kültür ve Dayanışma Derneği

ceyder@ceyder.com
0212 296 65 26